fbpx

24 שעות: 0778044177

הלקוחות שלנו לעתים קרובות שואלים שאלות בנוגע לקנייה, תחזוקה ושמירה על מערכות הספא שלהם, לכן צרפנו כאן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על מערכות ספא / ג'קוזי. אם יש לכם שאלה ספציפית שהייתם רוצים לראות כאן, צרו עמנו קשר ונשמח לעדכן.

מבררים ובודקים....

מה ההבדל בין ג'קוזי אמבטיה אקרילי לתוך הבית לבין מערכת ספא לחצר?

MPS_300המונח "הוט טאב" התייחס במקור לאמבטיות מעץ, בצורת החבית, שהפכו לפופולריות בשנות ה-1960 המאוחרות. דגמי ההוט טאב הישנים היו מכשירים פשוטים למדי, אשר בעצם החזיקו מים חמים והיה מספיק מקום ל:1-2 מתרחצים בכל פעם. כאשר התעשייה החלה בבניית קונכיות מאקריל וחיזוקם עם פיברגלס ובהמשך התפתחו לייצור תבניות עמידות יותר של קונכייה העשויה מפולימר טרמופלסטי העומדות בתנאי מזג האוויר כמו שמש חזקה ובאקלים קר גם כן , הם קבלו בישראל את תג השם "מערכת ספא", כדי להבדיל אותם מבני הדודים שלהם העשויים מעץ וגם מהג'קוזים הבייתים. לידיעה, בארצות הברית מערכות ספא לחצר נקראות HotTubs  ולא כפי שנהוג לחשוב שקוראים להם ג'קוזי (כיוון שהשם ג'קוזי מופנה לאמבטיות אקריליות לתוך הבית). לכן, בארה"ב נהוג לקחת את הביטוי "הוט טאבינג" כשרוצים לאמר שטובלים בתוך אחד מכל סוגי הספא / הוט טאב / ג'קוזי.

ההבדל בין ג'קוזי שאנו מכירים לבין מערכת ספא הוא שבדגמי הג'קוזי הג'טים שתפקידם להזרים מים לנקודה קטנה  בגוף לעומת מערכת ספא שבה יש סוגי מסאג'רים שונים ומגוונים המטפלים בשטח גדול בגופינו , בפרט מערכת המוטו-מסאג' שתפקידה לעשות עיסוי כגון שיאצו (תתארו לכם מיטת מסאג' בתוך המים). כמו כן בג'קוזי ממלאים ומרוקנים את המים לאחר בכל שימוש ולעומת זאת מערכות ספא לחצר המים נשארים כל השנה ועמו כן מחוממים מטוהרים ומסוננים. בנוסף לזה מכיוון שמערכת כזאת נמצאת מחוץ לבית ההתיחסות לבידוד חשובה מאוד בכדי לשמר את אנרגיית המים החמים ועלויות החשמל .

מה האפשרויות שלי בבחירת ג'קוזי או הוט טאב או ספא?

קודם כדאי להחליט אם אתם מעוניינים בג'קוזי פשוט שאומנם מחירו ההתחלתי זול, אך ההוצאות העתידיות יכולות להיות מאוד גבוהות בהמשך, למשל: חשמל, תיקונים ותחזוקה שוטפת. כמו כן ג'קוזי תוצרת סין, מקסיקו, טורקיה נחשב לג'קוזי זול ואורך חייו יחסית קצר, או האם אתם מעוניינים במערכת ספא איכותית ומרווחת (המיוצרת בארה"ב עם כל החלקים המקוריים והייחודיים של אותה חברה), שמחירו ההתחלתי גבוה אך בטיפול ובתחזוקה השוטפת חסכוני ובריא יותר. ג'קוזי מתנפח נייד (שניתן להזיז לכל מקום) נכנס לאותה קטגוריה של ג'קוזי זול.

הצעד הבא להחליט מה גודל הספא. קטן, בינוני או גדול. אל תתנו לאף אחד אחר מלבדכם להחליט על הגודל המתאים לשימושכם ולחצר ביתכם. קחו בחשבון את כמות המשתתפים בשימוש במערכת. פעילות שבה הרבה משתתפים מתקיימת בתדירות רחוקה כאחת לחודשיים, לעומת כמות המשתתפים המועט בשימוש השוטף.

כיצד אני מוצא מותג איכותי של מערכת ספא (ג'קוזי)?

קחו את הזמן להסתכל על מותגים שונים. תוודאו באתר המקורי של היצרן בחו"ל שאכן הנתונים זהים ומתאימים לאתר המייצג של החברה בישראל. תשאלו ותבררו על אחריות המוצר. בקשו לראות את כתב אחריות היצרן, בכדי לוודא התאמה בין האחריות הניתנת ע"י הנציג בישראל לבין האחריות הניתנת מהיצרן, כך תמנעו אי נעימויות בעתיד במקרה של תקלות, בעיות, חלקי חילוף ושירות. מוצרים באיכות גבוהה יישאו אחריות חזקה נגד פגמים שיכסו את המעטפת, המנועים ויחידות בקרה. יצרנים מכובדים לא יתביישו על גילוי מפרטים. בדקו גם דירוג ETL או UL. "תסתכלו מתחת למכסה המנוע" – אנחנו לא יכולים להדגיש את זה מספיק. אם הסדר והביצוע בתוך דלת הגישה של הספא נראה זול, זה יאמר הרבה על מה שלא ניתן לראות. בזמנים של היום כשיש עלייה במחירי עלויות האנרגיה, התעקשו על מעטפת ספא שהיא מבודדת ומלאה בחומר מוקצף ויש למערכת תכונות חיסכון באנרגיה אחרות. אל תשכחו שהכל מופיע באינטרנט, כדאי לבדוק האם קיימים פסקי דין על חברה כזו או אחרת, דבר זה יכול לנבא את העתיד והשירות שנקבל ביום שאחרי הרכישה.

האם זה יקר לתפעל ספא ג'קוזי?

זה לא חייב להיות יקר. העלות העיקרית היא חימום המים ושמירת החום שלהם. מערכת מודרנית, מבודדת היטב עם כיסוי מבודד ואיכותי, תעלה בשימוש יומיומי, במקסימום פחות מ-2 ש"ח ליום (משתנה לפי גורמים, למשל: האזור שגרים, בכמות השימוש), אפילו באקלים קר. העלות העיקרית הנוספת היא כימיית המים וחומרי תחזוקה.

איפה מערכת הספא מיוצרת?

המדינה המועדפת לייצור מערכות ספא הינה ארצות הברית. המפקחת בקפידה על כל שלבי הייצור ומייצרת בעצמה, שלא כגון מדינות אחרות (סין, מקסיקו וקנדה) שחסרות בהשגחה ונשענות על חברות ומקומות שונים בעולם, גם לאספקת חלקי חילוף ובהעדר שירות לשנים רבות. בעולם הג'קוזי ישנם מספר חברות המייצרות ג'קוזי וחברות המייבאות אותן לארץ. לכן, חשוב לבדוק היכן כל חלקי המערכת מיוצרים. האם יש "אבא ואמא" שאליהם ניתן לפנות. מערכות שהיו עד לא מזמן מיוצרות מפיברגלס ואקריל בארה"ב, עברו להיות מיוצרות במדינות כגון מקסיקו וסין. זאת כתוצאה מתקנים מאד מחמירים של הפיברגלס והרעלים שמפיץ בזמן תהליך הייצור. לעומת זאת התעשייה הטרמו-פלסטית המיוצרת מיציקה אחת ללא שימוש בפיברגלס, ללא הדבקות וללא ציפויים העלולים להסדק, תהליך זה אמנם יקר יותר אך הוכיח במשך הזמן את עמידותו במזג האוויר כולל את קרני השמש ותפס את מקום תעשיית האקריל והפיברגלס בארצות הברית. אל תתבלבלו. ג'קוזי לתוך הבית הומצא לפני הג'קוזי לחצר. הוטספרינג היא החברה החלוצה והגדולה ביותר בתחום בארצות הברית, שהמציאה את מערכות הג'קוזי לחצר.

איך מחשבים תצרוכת חשמל של מערכת ספא (ג'קוזי)?

מערכות הוטספרינג נחשבות לחסכוניות ביותר בעולם הג'קוזי. זאת בזכות גופי חימום W1500 בלבד העשויים מטיטניום חכם וחסכוני, הקונכייה העשויה מחומר פולימרי (שהוא חומר אשר יודע לבודד ולאגור אנרגיה כמו תרמוס) ולא מחומר אחר למשל פיברגלס, כיסוי המחוזק, העבה והמבודד (שומר על הטמפרטורה) ובידוד אקוסטי וטרמי המורכב מ-7 שכבות.

לכן כשמערכת הספא (ג'קוזי) של HotSpring נמצאת במצב המתנה (כלומר לא בשימוש) ויחד עם זאת עדיין פעילה, כלומר: חימום 24 שעות ביממה, אוזונטור פעיל ללא הפסקה ופילטר מסנן את המים 24 שעות, במצב זה עלות אחזקה וחשמל לחודש היא כ-15 ₪ בלבד. חישוב חודשי לפי שימוש של 30 דקות ביום במשך 30 יום במצב עבודה מלא (כשכל המסאג'רים והמשאבות בעבודה) הוא כ-58 ₪ בלבד. ניתן לראות באתר הוטספרינג האמריקאי את החישוב המלא. עכשיו תוכלו לעשות חישוב כמה כסף תחסכו בשנה!

מה הכוונה בכוחות סוס שבדירוג משאבת הספא (HP)?

יצרני ספא משתמשים בשני דירוגים שונים למשאבות שלהם: "הפעלה רציפה HP" ו "בלם HP". הפעלה רציפה היא הכמות הכוללת של HP שהמנוע מסוגל לייצר בזמן פעולת הספא. זהו הדירוג המשמעותי. בלם HP היא HP הרגעית שהמנוע מייצר בעת ההפעלה, לפני ההגעה ל HP הרציף. בלם HP הוא שיווק התלהבותי. בשורה תחתונה תכנסו לטבילה ותרגישו בהבדל! למשל ההבדל בין מסאג'ר וג'ט. הזהרו מחברות המשווקות כמות מנועים גדולה שתחזוקתם מאד יקרה גם בחשמל וגם בתיקונים מול חברות היכולות לייצר את אותה אנרגיה ויותר עם פחות משאבות (כמה מנועים יש ברכב ספורט?)

מה הסיפור של האוזונטורים?

אוזונטורים הם מכשירים חשמליים המופעלים לעזרה בטיהור (חיטוי) מי הספא, על ידי הפיכת מולקולת החמצן ל-3 מולקולות מים, הנקרא אוזון (O3). כשהגיע האוזונטור לראשונה לזירת הספא, הרבה אנשים חשבו שהוא תרופת פלא לחיטוי המים. למרות שזה הוכיח להיות הצהרה מוגזמת, לאוזונטורים יש מקום מכובד ואכן עוזרים להפחית את הכמויות הכימיות הנחוצות וזאת בהתאם לכמות ה-PPM  (כמה חלקיקי אוזון למיליון), כמובן שמומלץ שהמספר יהיה גבוה מ-PPM800. מכיוון שהאוזון לבדו לא מספיק בשביל חיטוי מקסימאלי ועל מנת שהאוזון יעשה את העבודה שלו כמו שצריך, יש לקיים מספר דברים חשובים : לא פחות מ-3 פילטרים בכדי לסנן 100% מהמים, שילוב של יוני כסף המחטים את המים ומנטרלים ריחות יחד עם חומר מחמצן אחר כמו טיפול בשוק הנקרא MPS המהווה תחליף לכלור. כך ניתן לבטל את השימוש בכימיקלים מזיקים כגון ברום או כלור, כך תוכלו להנות ללא ריחות לוואי בזמן שימוש ולא להתרחץ באמבטיית אקונומיקה שהריח נשאר על הגוף ומזיק לו.

האם אני יכול לחסוך כסף על ידי השימוש באוזונטור?

כן, השימוש באוזונטור יצמצם את כמות הצריכה בחומר החיטוי הקונבנציונלי. ההפחתה תשתנה בין 25% ל -35%, בהתאם לשימוש ספא וכמות הזמן שפועל. התקנים אלה משתמשים בחשמל כדי לפעול, אבל הסכום הוא באמת די מינימאלי. כך תחסכו כסף ויותר חשוב מכך תרוויחו בריאות לגופכם ולילדכם וגם סביבה ירוקה.

האם יש דרך קלה יותר להסיר את כיסוי הספא שלי?

כן, ניתן להשתמש במתקן להסרת כיסוי, כך שאדם אחד יוכל להסיר את כיסוי הספא בקלות, ללא מאמץ וכאבי גב. מתקנים אלו מגיעים במגוון רחב של דגמים, ממתקן החלקה ליחידות משוכללות יותר, המאפשרים להרמה קלה של כיסוי הספא ולאחסון מחוץ לדרך. מתקני הרמת הכיסוי של היום הם קלי משקל ועמידים, עשויים בדרך כלל מאלומיניום, כוללים מחברים אל חלד וקלים להתקנה. הדגמים מותאמים ומשתנים בהתאם לתנאי השטח (מרחק מקירות, מערכת שקועה, מערכת עילית).

ישנם כיסויים חשמליים העולים ויורדים, המשמשים למספר דברים חשובים: בטיחות ומניעת כניסת ילדים וחיות למערכת הספא, נוחות, קלות ויופי בכל שימוש, פרגולה והגנה מתנאי מזג האוויר ואינטימיות על ידי דפנות מותאמים.

האם חשוב היכן מיוצרת מערכת הספא (ג'קוזי)?

בוודאי ובוודאי – מאד חשוב! בארצות-הברית מאד מקפידים על שירות ואיכות. לכן מערכות ספא (ג'קוזי) המיוצרות, המשווקות והנמכרות בארה"ב משאירות אצלן בחברה חלקי חילוף משנים קודמות, יש תמיד "אמא ואבא" לפנות אליהם. האמריקאים מייצרים את כל החלקים של המערכת אצלם ולא בחברות אחרות, שונות ולא ידועות. כלומר שתמיד תקבלו ללא התפשרות איכות גבוהה ותמיד יימצאו ויוצרו חלקי חילוף עבור המערכת שלכם. כל זאת כדי לתת את השירות האישי, המקצועי והאיכותי – כמו שהאמריקאים יודעים לתת.

מה ההבדל בין אקריל עם פיברגלס לפולימר ביציקה אחת?

את האקריל מייצרים בעובי של כ:2-3 מ"מ. לכן מחזקים אותו בצדו הפנימי בפיברגלס. חשוב לדעת ולזכור שחשיפה לשמש של האקריל, אשר יושב על גבי הפיברגלס, גורמת לסדקים, פיצוצים, התנפחויות באקריל. לא סתם נכתב במדריך למשתמש של היצרן. שימו לב שחשיפה לשמש אינה מכוסה באחריות של אף חברה. כולנו מודעים למזג האוויר החם במיוחד בישראל. אנו משערים שבעבר התנסיתם כבר, במה שקורה לדברים הנשארים בחוץ…

היות ולהוטספרינג ניסיון של למעלה מ-30 שנה באקלים החם של ישראל הם המומחים ביציקת הפולימר העבה והיחידה, ללא חשש לפיצוצים והתנפחויות מקרינת ונזקי השמש.

בקניית מערכת ספא (ג'קוזי), האם אחריות היצרן זהה לאחריות היבואן?

כדאי לבדוק שהאחריות שמקבלים אכן זהה לאחריות היצרן. אחריות היצרן היא הדבר האמיתי. דבר המשקף את איכות המערכת. לפעמים משנים, מרחיבים את אחריות היצרן, כנראה בכדי לפאר ולהעצים אותה מול הלקוחות הישראליים. במקרה כזה כשתווצר בעיה לא תקבלו גיבוי מחברת היצרן. מכאן נובע שרוב הסיכויים שיאמרו לכם שהאשם בכם ולא במערכת! .

מה כדאי שהאחריות תכלול?

אחריות היבואן צריכה להיות זהה לאחריות היצרן. אם יש צורך, לא כדאי להתעצל ומומלץ לחפש את היצרן והאחריות שלו באתר ולבדוק האם יש תאימות בינהם. מומלץ שהאחריות תהיה מלאה לכל החלקים ללא אותיות קטנות ושיצויין תקופת האחריות.

האם קיים הבדל בין ג'ט למסאג'ר?

הג'ט מזרים זרם מים לאזור נקודתי, לפעמים המשתמשים מתארים הרגשה לא נעימה, לעומת המסאג'ר שעובד על מסאג' הידרותרפי על שטח רחב בגוף, בעוצמה הניתנת לשליטה ובתנועות סיבוביות. קיים מגוון של מסאג'רים במערכת אחת, המיוחד ביניהם הינו פטנט המוטו-מסאג' הייחודי אשר עושה פעולת מסאג' בתנועה במים, מהגב העליון לגב התחתון, הלוך ושוב, לאורך עמוד השדרה, ממש כמו כורסת מסאג'.

טרום האספקה....

טרום האספקה

האם צריך אישור להתקנת ג'קוזי (מערכת הספא)?

מניסיוננו לא נדרש אישור למוצרים הניתנים לשינוי מקום, כמו מערכות ספא (ג'קוזי) ו/או בריכת זרמים. חברת איסמור המייבאת את מערכות הספא של הוטספרינג תשמח לעמוד לשרותכם באם תדרשו לתת מסמכים, כדי לאשר שמדובר במערכת שלא מחוברת לצנרת הבית, לא תלויה בשום גורם פיזי בקרקע וניתנת לניידות.

מה צריך לעשות ולהכין לפני התקנת מערכת הספא (ג'קוזי)?

כדי להתקין מערכת ספא (ג'קוזי), צריך לדאוג לשלושה דברים: בסיס מוצק שעליו תעמוד המערכת למשל בטון,ריצוף, דק מחוזק היכולים לשאת את משקל המערכת, מפסק פאקט בקרבת מקום יחד עם כבל חשמל המגיע עד לבית המנועים של המערכת, כל זאת כדי לספק את האנרגיה וצינור מים כדי למלא אותה – זה באמת כל כך פשוט. במידה ומתכננים לשקע את מערכת הספא, יהיה שיקול נוסף של מתן גישה לדלת עבור שירות, כדאי לזכור זאת בעת תכנון והכנת הבסיס. מומלץ תמיד לקבל הוראות התקנה מלאות מהספק, שאמור לכלול ייעוץ ספציפי על שיקוע הדגם הנרכש.

איך מעבירים ומתקינים את הג'קוזי (מערכת הספא)?

רוב מערכות הג'קוזי מאוד כבדות ועלולות להיפגע בקלות, כך שאם אתם מתכננים להעביר מערכת ספא, עליכם לוודא שיש לכם הרבה עזרה ואביזרים מתאימים (למשל: מנוף, מלגזה) כדי לעזור להעביר את הספא בבטיחות ובקלות. בדרך כלל מעבירים את מערכת הספא על הצד, היזהרו שלא לשים על הצד עם דלת המשאבות, ברוב הדגמים היא פגיעה. מומלץ להוביל ברכב המתאים להובלה. במידה ויש ספק התייעצו עם חברת הספק, שהינם מומחים בשינוע והובלת מערכות ספא בבטחה. איסמור המומחית בשינוע מערכות הספא של הוטספרינג תשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה ועזרה בנושא זה.

לאחר האספקה....

לאחר האספקה

כמה זמן לוקח לג'קוזי להתחמם?

ראשית, עלינו לזכור שגופי החימום של ג'קוזי הם שונים במידה ניכרת, מKW1 ועד KW6 ומשתנה נפח המים שעליו להיות מחומם, גם משתנה טמפרטורת המים מהקיץ לחורף. לדוגמא, בואו נסתכל על מערכת ג'קוזי המכילה כ-1,136 ליטר, עם גוף חימום kW1.5 ומים בטמפרטורה לקיץ. ניתן לצפות שיתחמם בפעם הראשונה תוך כ-7 שעות. מערכות ספא גדולות יותר, גופי חימום שונים ומים בטמפרטורה לחורף, יהיו לכולם זמן חימום שונה, קצר או ארוך יותר, תלוי במתכת שגוף החימום עשוי ממנה, החומר המועדף שדוחה אבן וקורוזיה הינו טיטניום. נקודה אחרונה – מערכות הספא נועדו להיות חמות 24 שעות במשך 7 ימים. ברגע שהמים במערכת הספא חמים והגיעו לטמפרטורה שקבעתם מראש – חום המים הרצוי ישאר וגוף החימום יפעל מעט. זאת במידה ומערכת הספא מבודדת עם לפחות כ-6 שכבות בידוד והקצפה מלאה עם כיסוי מחוזק ומבודד.

מהי העלות של הפעלת ג'קוזי?

לפני הכל יש לבדוק באתר היצרן את הוצאות החשמל שהחברה מתחייבת עליהם, כך תוכלו לקבל נתונים מדויקים לגבי הצריכה ולא נתונים שגויים כאקט מכירתי. מערכות ספא (ג'קוזי) עשויות בדרכים רבות ושונות ובשימוש בחומרים רבים ושונים. מדוע קיים הבדל עצום? האם הספא מגיע עם כיסוי תרמי עבה במיוחד עם שיפועים ובעל חומר דחוס או כיסוי קלקר רגיל? רוב בריחת חום המים מתקיימת מלמעלה ולכן כיסוי תרמי באיכות טובה יחסוך לכם המון כסף. האם הספא מבודד בהקצפה או חומרים רפלקטיביים? אם זה לא, אז החום היקר שלכם צף למעלה ויוצא החוצה לגינה. אם לספא יש מפוח אוויר, זה נראה נחמד, אבל אין להם ערך טיפולי ועולים הון, בזבזני חום ובעלי בתקלות. כמו שהאוויר נע מהחלק התחתון של הספא לחלק העליון, סופג את חום המים ולוקח אותו ישר החוצה לאוויר. אם תראו פתחי אוורור במעטפת אז זה אומר שחום רב-ערך הולך לאיבוד החוצה, במקום להיות ממוחזר חזרה למערכות הספא. מערכות הספא נועדו להישמר חמות 24 שעות ביממה למשך 7 ימי השבוע. במידה ומערכות הספא בנויות בצורה נכונה.

האם זה יותר יעיל לשמור על הג'קוזי חם או לחמם אותו לכל שימוש?

במערכות ספא טרמיות שהבידוד בהם אבסלוטי ואיבוד האנרגיה בהם הוא אפסי בוודאי ובוודאי שיש להשאיר את המערכת חמה ומזמינה, אחרת לא תשתמשו בה. מאידך מערכות שאינן מבודדות כמו שצריך וחום המים בורח החוצה עלויות החימום יהיו גבוהות מאד ותצטרכו לחמם אותה שוב ושוב. לכן מערכות כאלו רצוי שלא להשאיר אותן חמות כל הזמן ולהפעיל אותן רק לפני השימוש.

מערכות הספא (ג'קוזי) של חברת הוטספרינג תמיד חמות ומוכנות עוד לפני שיצאתם החוצה אליה. נורת המדד  ON / מוכן, המשולבת בחלקו הקדמי של הספא בלוגו, כך שניתן לראותו גם כשהכיסוי סגור. כמו-כן,  אורות אלו נועדו ככלי אבחון, שתוכלו לדעת מתי מערכת הספא זקוקה לתשומת לב.

האם ניתן להפעיל ג'קוזי קר?

אין בעיה, אבל למה שתרצו לעשות זאת… מסאג' עושים בחום ובאהבה… הידרותרפיה נעשית במים חמים.